Hynek Cup 2008 - Balonowy Puchar Kaszub im. płk F. Hynka :: 4 - 7 września 2008 :: Bielkówko - Kolbudy - Przywidz - Nowa Karczma - Szymbark - Szatarpy

Loty widokowe

Balon to najstarszy statek powietrzny. Lot nim zawsze wzbudzał dreszczyk emocji i dostarczał niezapomnianych wrażeń. Lot balonem był i jest marzeniem wielu ludzi. Zrealizować to marzenie będzie można podczas HYNEK CUP 2008. Czekają na Państwa niezapomniane widoki na przepiękne o każdej porze roku Kaszuby i ich okolice. Balonem można lecieć na dowolnej wysokości, tuż nad drzewami lub dachami albo wzbić się na wysokość tysiąca, dwóch tysięcy metrów. Niesamowitych wrażeń dostarcza przelot nad jeziorem, w którym widać pływajace ryby. Doświadczony pilot potrafi dotknąć koszem tafli jeziora. Cudowne są też widoki zwierzyny biegąjacej po lesie. A gdy wzniesiemy się wyżej na własne oczy przekonamy się, że ziemia jest kulą. Już od wysokości 600 m widać krzywiznę ziemi.

 

Niewielka szybkość przemieszczania się balonu (do 20 km na godzinę) sprawia, że lot dostarcza niezwykłych wrażeń, jakich nie dostarczy nam żaden inny statek powietrzny, sterowiec czy samolot. Warto dodać, że podczas lotu można usłyszeć... ciszę. Niczym niezakłócona naturalna cisza niezwykle potęguje emocje, pozwalając skupić się na podziwianiu krajobrazów i poznawaniu baloniarstwa od… kosza. To wszystko sprawia, że... całkowicie odrywamy się od ziemi. Któż nie chciałby odpocząć i zobaczyć jak świat oraz pędzący czas zatrzymują się na chwilę?

 

Dlatego też lot balonem jest doskonałym prezentem urodzinowym, rocznicowym, zaręczynowym czy ślubnym. Warto podkreślic, że przelot balonem będzie główną nagrodą imprezy HYNEK CUP 2008.

 

Zainteresowanych lotami widokowymi prosimy o kontakt email: zawody@hynekcup.pl

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z lotu wolnego.

 

 

 

 

 

 

 


 

Kiedy organizatorzy ogłosili przed zawodami, że będzie możliwość skorzystania z wielkiej atrakcji – pasażerskich lotów balonowych – rozdzwoniły się telefony i łącza zatykały e-maile w tej sprawie.

 

Bo to przecież egzotyczna , wyjątkowa okazja lecieć ogromnym balonem, nazywanym żartobliwie „autobusem", który w koszu może pomieścić nawet 13 osób. A jego czasza ma wysokość 10-piętrowego wieżowca…

 

Dla większości pasażerów, a byli wśród nich także sponsorzy, patroni zawodów i dziennikarze – dominowali debiutanci. Wszyscy po zakończeniu lotów twierdzili, że była to ich życiowa przygoda i emocje, nieporównywalne z innymi.

 

Wspaniałe widoki na Kaszuby – lasy, jeziora, pola, łąki, dziką zwierzynę – wszystko widziane z wysokości nawet 700-metrów – to dla pasażerów były wrażenia rewelacyjne i niezapomniane!

 

I już obiecują sobie, że za rok, podczas kolejnych zawodów balonowych na Kaszubach - powtórzą taki lot.

 

Ale mówiąc szczerze - jeśli będą zdeterminowani, to szansa może im się nadarzyć wcześniej... Wystarczy przecież skontaktować się z poznanymi podczas zawodów pilotami. Być może uda się namówić ich do pasażerskiego lotu? Kto wie?